м. Київ, пр. Степана Бандери 16,
оф. 430, (4 поверх)

Доглядальниця з проживанням

Догляд за літніми людьми - непроста і дуже серйозна справа. Воно вимагає не тільки витривалості і терпіння, а й уміння знаходити контакт з людиною. На жаль, з віком характер людей змінюється не в кращу сторону. Літня людина, стомлена поганим самопочуттям і самотністю, насилу контролює свій настрій. Нерідко люди похилого віку стають замкнутими, надмірно образливими, підозрілими, серед них дуже великий відсоток хворих на депресію. Тому людина, яка присвятила себе догляду за людьми похилого віку, повинна бути тонким психологом, що володіє стресостійкістю та витримкою.

Однак цього мало - догляд за хворими похилого віку неможливий без базових медичних знань і навичок. Людина, яка вирішила взяти на себе функції доглядальниці, повинна бути фізично міцною, знати все про догляд за лежачими хворими, вміти правильно готувати особливу дієтичну їжу, мати навички проведення всіх необхідних гігієнічних процедур і деяких медичних маніпуляцій - таких, як масаж і ін'єкції.

Крім того, як і маленькі діти, люди похилого віку потребують уваги цілодобово - часто вікові зміни і хвороби роблять їх абсолютно безпорадними. І молоді родичі розриваються між необхідністю облаштовувати власне життя і допомагати старим батькам. Така допомога носить не тимчасовий, а безстроковий характер - якщо діти з роками стають все більш і більш самостійними, то в старості все навпаки. Коли вашим близьким потрібен особливий догляд, слід приготуватися до того, що положення не покращиться, і з плином часу потрібно буде дедалі більше сил, часу і уваги. Це дуже складна ситуація, і найбільш ефективним і оптимальним для всіх її учасників виходом стає рішення доручити турботу про літніх професіоналам.

Доглядальниця контролює стан здоров'я пацієнта, виконуючи наступні заходи по догляду за ним:

 1. Підтримує гігієну тіла хворого: надає допомогу в прийомі ванни або душу, якщо здійснюється догляд за лежачими хворими - обтирає тіло теплою водою за допомогою губки; здійснює миття і стрижку волосся, нігтів; підтримує гігієну порожнини рота, вух, носа, очей, інших частин тіла.
 2. Підтримує приміщення хворого відповідно до санітарно-гігієнічних норм: вологе прибирання, провітрювання; прибирання пилососом килимів, доріжок, килимів; миття посуду, винесення сміття і т.п.
 3. Подає хворому призначені лікарем ліки, робить обробку і лікування пролежнів, попрілостей і ран, виконання перев'язок, постановка очисної клізми, промивання сечового катетера або епіцістостоми, в/м і в/в ін'єкції (внутрішньовенні ін'єкції і крапельниці виконуються за додаткову плату і тільки медсестрою).
 4. Вимірює артеріальний тиск, частоту пульсу, температуру тіла.
 5. Проводить комплекс запропонованих лікарем вправ, спрямованих на профілактику гіпостатичних пневмоній і пролежнів (ЛФК, дихальна гімнастика, масаж, перекладання в ліжку, розтирання).
 6. Подає судно, підмиває хворого, при необхідності, здійснює зміну підгузків, калоприймача або сечоприймача.
 7. Підтримує регулярний зв'язок із ЗАМОВНИКОМ, інформуючи його про стан здоров'я хворого, викликає швидку допомогу (лікаря) в разі раптового погіршення здоров'я підопічного.
 8. Купляє для хворого медикаменти, продукти, інші предмети першої необхідності.
 9. Готує для хворого їжу з продуктів, придбаних доглядальницею в магазині (на ринку) або наданих ЗАМОВНИКОМ.
 10. Годує хворого (порядок прийому хворим їжі визначається лікарем або родичами).
 11. Виконує машинне прання одягу, постільної і натільної білизни хворого.
 12. Робить зміну постільної білизни і натільної білизни хворого.
 13. Організовує дозвілля хворого: читання газет і книжок, бесіди на цікаві для хворого теми, читання книг, газет, перегляд телепередач, супровід на прогулянки.
 14. Супроводжує хворого до лікаря, в поліклініку або в стаціонар (при необхідності).
 15. Допомагає хворому у веденні домашнього господарства, забезпеченні його життєдіяльності: оплата комунальних послуг, дрібний ремонт одягу та білизни, миття посуду, винесення сміття, оплата комунальних послуг тощо